Ukrayna için Olimpiyat Gümüşü kazandı. Şimdi Kiev Garajında Saklanıyor.

urfali

Global Mod
Global Mod
On altı gün önce, Oleksandr Abramenko Çin’de gümüş madalyasını kutluyordu – Pekin Kış Oyunlarında Ukrayna tarafından kazanılan herhangi bir türdeki tek madalya.

Serbest stil kayakta en iyi hava sporcusu, beş kez olimpiyat şampiyonu olan ve açılış töreninde ülkenin bayrak taşıyıcısı olan Abramenko, Rus rakibiyle kucaklaşmasının bir fotoğrafının geniş kitlelere yayılmasıyla etkinlikten sonra daha fazla ilgi topladı. dolaştırıldı.

Cuma gecesi Kiev’de 33 yaşındaki Abramenko, karısı Alexandra ve 2 yaşındaki oğulları Dmitry ile birlikte apartmanının otoparkındaydı.

Ukrayna ordusunun Rus ordusunun birincil hedefi olduğunu söylemesi üzerine binlerce insan şehirden kaçmaya çalışarak Kiev’in ana tren istasyonunda büyük kalabalığa ve kaosa yol açtı. başkenti kuşatmaktı.

Abramenko, sağda, Pekin Oyunları’nda erkekler hava yarışlarında gümüş madalya kazandı. Bronz madalya sahibi Rus Ilia Burov’dan bir kucaklama aldı. Kredi… Cameron Spencer/Getty Images

The New York Times ile yaptığı bir metin sohbeti sırasında Abramenko, birisine ailesinin soğuğa karşı bir şilte üzerinde otururken fotoğrafını çektirdi. Dmitry emzik emdi.

Bu, şehrin ana havaalanından çok da uzak olmayan 20. kattaki dairelerinden daha güvenli olduğuna inanarak garajda uyuyan yedinci gecesiydi.

Abramenko, değiş tokuş sırasında “Geceyi arabanın yer altı otoparkında geçiriyoruz, çünkü hava saldırı sireni sürekli açık” diye yazdı. “Dairede uyumak korkutucu, pencereden hava savunma sistemlerinin düşman füzelerinde nasıl çalıştığını gördüm ve güçlü patlamalar duyuldu.”

Cuma günü, Kiev’i terk etme mücadelesinin ortasında Abramenko, bilinmeyen bir geleceğe doğru yola çıkma zamanının geldiğini biliyordu. Aile Cumartesi günü arabayla Ukrayna’nın batı ucuna, Slovakya ve Macaristan sınırlarına yakın bir yere gitmeyi planladı. En iyi durumda, 10 saat sürebilir.

“Koçum Enver Ablaev’e gitmeyi planlıyorum, o Mukachevo, Transcarpathian bölgesinde yaşıyor” dedi Abramenko. “Arabayla gidiyorum, yanıma gerekli şeyleri, yiyecekleri ve olimpiyat madalyalarımı alıyorum.”

Abramenko, yeni bastığı gümüş madalyanın yanı sıra 2018’de altın madalya kazandı.

Küçük anten dünyası rahatlık sağlamaya çalışıyor. Eski Olimpiyat serbest stil kayakçısı Andreas Isoz da dahil olmak üzere İsviçre’den sporcular, para toplamakta ve bu hafta sonu Mukachevo’ya ya da Ukrayna sınırına yaklaşabilecekleri kadar yakınına gidip malzeme dağıtmayı planlıyorlar.

Abramenko önümüzdeki günlerin neler getireceğinden emin değil. Abramenko’nun büyüdüğü Karadeniz’deki bir liman kenti olan Mykolaiv’de yaşayan ebeveynleri için endişeleniyor. Rusların ana hedefi olması beklenen işgal altındaki Kherson ve Odessa şehirleri arasında yer alıyor.

Abramenko, şehir için alternatif bir yazım kullanarak “Nikolaev’de savaş zaten devam ediyor” diye yazdı. “Ailem evde oturuyor ve patlamalar duyuyor. Şu anda Nikolaev’den ayrılmak tehlikeli, orada olmak istiyorlar. Belki daha sonra ayrılabilir.”

Abramenko’nun amacı Mukachevo’ya “sonraki adımlarımı düşünmek” için ulaşmak. Karısı ve oğlunun bir milyondan fazla Ukraynalı gibi sınırı mülteci olarak geçip geçmeyeceğinden emin değil. Sadece onun yaşındaki tüm erkekler gibi Ukrayna’dan ayrılamayacağını biliyor.

“Savaşa girip girmeyeceğimi bilmiyorum, çağrılan adamların hangi süreçten geçtiğini bilmiyorum” diye yazdı. Ordumuz şu anda Rus askerlerinin ve teçhizatının saldırıları ile tamamen başa çıkıyor” dedi.

Birkaç saatlik ara sıra mesajlaşmanın ardından, Kiev’deki Abramenko’dan yanıtlar kesildi. Orada gece yarısına yakındı.
-