ABD'de Biden'ın Covid testi pozitif çıktı, etkinliği iptal edip eve izolasyona döndü: “Kendimi iyi hissediyorum”

kunteper

Global Mod
Global Mod
Joe Biden'ın Covid testi pozitif çıktı. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı, Las Vegas'taki randevusunu iptal etti ve Delaware, Rehoboth Beach'teki evine döndü. Burada kendini izole edecek. Biden, Nevada şehrinde planlanan ilk etkinliğin sonunda pozitif çıktı ve hemen bir doz antiviral ilaç aldı. Beyaz Saray'a göre, başkanın üst solunum yollarında öksürük ve baş ağrısıyla birlikte “hafif semptomlar” var. Biden, kendisini evine götüren Air Force One'a binmeden önce muhabirlere başparmağını kaldırarak “Kendimi iyi hissediyorum” dedi.

Başkanın pozitif Kovid testi, Beyaz Saray'ın Biden'ın ziyaretine ev sahipliği yapması beklenen UnidosUs başkanı ve CEO'su Janet Murquia tarafından onaylanmasından önce duyuruldu. Murguía, Biden'ın gelişini bekleyen katılımcılara “Başkan Biden ile telefonda konuşuyordum ve bu öğleden sonra bize katılamamasından duyduğu derin hayal kırıklığını paylaşmak istedi. Hepimizin bildiği gibi başkan birçok etkinliğe katıldı ve Kovid testi pozitif çıktı,” diye duyurdu.